Dekoracje ślubne sali weselnej

O weselach mówiło się, mówi i mówić będzie. Coraz więcej w telewizji programów, które cyklicznie o tym mówią. Coraz więcej pisze się też o tym w Internecie. I nic dziwnego, bo same dekoracje ślubne sali weselnej to temat, któremu poświęcać można godziny dyskusji, a i tak się tematu nie wyczerpie. Temat tak ważny i tak rozbudowany jak dekoracje ślubne sali weselnej wymaga rozważenie kilku czynników, zanim podejmiemy decyzję, jakie dekoracje wybrać.

Warto zastanowić się najpierw nad tym, ilu zapraszamy gości oraz jak dużą salą dysponujemy. Dopiero wówczas, gdy wiemy, jak rozmieszczone będą stoły i jak duża powierzchnia będzie przeznaczona na parkiet do tańców i zabaw, wiemy, ile miejsca pozostało nam do wykorzystania na potencjalne ozdoby. Gdy już to wiemy, możemy trzeba pomyśleć o tym, jakie one będą.

dekoracje ślubne sali weselnej

Styl ozdób muszą oczywiście ostatecznie wybrać państwo młodzi, bo to ich święto i w pierwszej kolejności to im ma się to podobać. Niejednokrotnie to oni narzucają styl dekoracji, ale często proszą kogoś o koncepcję, którą potem zatwierdzają bądź zmieniają. Co do samego wyglądu dekoracji, to oczywiście nieśmiertelne pozostaje klasyczne podejście do tematu, znane nam od wielu lat. Powoli jednak otwieramy się na przychodzące do nas mody z Zachodu. W związku z tym coraz popularniejsze są dwie inne koncepcje na dekoracje ślubne sali weselnej. Jedną Jest wybranie motywu przewodniego, a drugą koloru przewodniego naszego przyjęcia. Pierwszy niejako stylizuje całą imprezę. Dekoracje tematyczne tworzą jednolitą całość, niejednokrotnie z pomocą gości, którzy wpasowują się w dekoracje poprzez jakiś drobny gadżet. Takich dekoracji nie połączymy jednak z dekoracjami w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie należy jednak stosować się przepisów dotyczących ozdabiania takich miejsc. Koncepcja koloru przewodniego zyskuje tu jednak przewagę. Polega to na wyborze dominującego koloru, w jakim będą dekoracje. Dywan, ozdoby na ławkach czy krzesłach, dywan i inne dodatki są w jednym kolorze, tworząc jednolitą całość, a po przejechaniu na salę weselną w tym samym kolorze widzimy zasłony, ozdoby na stołach czy ścianach. Całość tworzy spójną jednolitą formę przyjemną dla oka.