weselne inspiracje

Weselne inspiracje

Chyba przywykliśmy już do tego, że w różnych dziedzinach naszego życia o tym, jak coś wygląda decyduje jakaś przejściowa moda. Nie jest to jakieś nowe odkrycie, jak jest od wieków i mogę w ciemno założyć, że nie ulegnie to zmianie. Gdyby pomyśleć o tym, skąd moda przychodzi do przeciętnego człowieka, to na przestrzeni lat widać było dwa podstawowe trendy. Moda przychodziła albo z wyższych warstw społecznych do niższych, albo z bardziej rozwiniętych i dominujących kultur do tych, które niejako je goniły w swym rozwoju. Tu najbardziej oczywisty przykład to nasza pogoń za Zachodem i przychodzące z niego do nas zwyczaje. Przykładem takiej mody, która stamtąd przyszła i coraz odważniej zakorzenia się u nas niech będą współczesne nam weselne inspiracje.

Weselne inspiracje, jakie możemy współcześnie obserwować stoją niejako w opozycji do tradycji, do jakich niejako już przywykliśmy. Dziś coraz rzadziej organizuje się wielodniowe, huczne wesela, na które spraszamy najdalszych nawet krewnych i znajomych. Dziś bardziej przypominają one wystawne przyjęcia, często tylko dla najbliższej rodziny. Inną istotną zmianą jest to, że o wiele bardziej dba się o dodatki, ozdoby czy ogólnie o stylizację całości. Dziś przystrojenie sali weselnej to nie kwestia jakiegoś napisu namalowanego w pośpiechu na prześcieradle i kilku baloników po bokach, a przystrojenie samochodu, którym jedzie do ślubu młoda para to nie tylko założenie ozdobnej tablicy rejestracyjnej.

Zakorzeniające się u nas coraz śmielej współczesne weselne inspiracje to dbałość i szczegóły i bogaty, jednolity wystrój. To dbałość, by ozdoby na ścianach i stołach sali weselnej do siebie pasowały. By ozdoby po bokach kościelnych ław kolorystycznie współgrały z dywanem, po którym przejdzie młoda para. By ozdoby na samochodzie stanowiły integralną część pomiędzy ozdobami w kościele i na sali weselnej, gwarantując niejako płynne przejście pomiędzy oboma miejscami. Tak, dzisiejsza moda bardziej dba o szczegóły, a specjaliści dbają, by dekoracje pozostały niezapomniane w naszych wspomnieniach.